Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 108 common:people_all_forms

Новини

Date: 24 жовтня 2022 о 14:53, Refreshed 8 травня о 11:35

2023 - 2024 н.р.


Віртуальна виставка книжок "1939-1945.  Пам'ятаємо і перемагаємо" 

08.05.2024

1939, 1 вересня - розпочалася, а 2 вересня 1945-го завершилася Друга світова війна – наймасштабніший збройний конфлікт в історії людства.

У війні брали участь 61 країна (80% населення Землі), воєнні дії відбувалися на територіях 40 з них. До військових формувань мобілізовано 110 млн. осіб. Загальна кількість втрат становить близько 60 млн. чоловік, із них безпосередньо на фронтах загинули 27 млн.

Віртуальна виставка книжок "Пам'ятаємо та перемагаємо" до Дня пам'яті та примирення створена бібілотекою гімназії № 9


Акція "Малюнок надії"

23.04.2024

Щодня дякуємо Богу і всім, хто прагне захистити і жити в українській Україні !

23 квітня день, насичений чудовими подіями (крім повітряних тривог і сумних звісток).  Виставка в краєзнавчому музеї з неймовірно магічними малюнками, а малювали учасники акції з дев'яти областей України, на які будуть дивитися поранені захисники України у Львівському шпиталі. Ініціатор і організатор акції "МАЛЮНОК НАДІЇ" Катерина БАРАНЮК. Взяли участь в акції і учні гімназії 9, а саме: Лукіянчук Ріана, учениця 2 класу, Маковей Віолета, Чунадра Роман, Сергієв Кирило - учні 3 класу, Лукіянчук Ілана, учениця 4 класу, Флоренко Валерія, учениця 8-б класу та бібліотекар Ольга Островська. Дякуємо всім учасникам, які долучилися до акції "Малюнок надії" !

А ще містяне тепер знають дату заключного заходу "ВІНГРАНОВСЬКИЙ ART FEST" - 12 жовтня 2024. Про захід розповів організатор фестивалю Олександр ВИСОЦЬКИЙ.


День пам'яті Андрія Антонюка

16.04.2024

16 квітня, в день пам'яті величного митця України, народного художника Андрія Антонюка, нас, пошановувачів студії МОВОСВІТ, знову зібрав творчий колектив АртХабу ВІНГРАНОВСЬКИЙ.

Андрій Антонюк – постать загальноукраїнського масштабу. Пам‘ять про нього ми повинні пронести крізь часи і донести до наших нащадків !

"11 років без Андрія Антонюка - світлого, мудрого, геніального... " - Тарас Кремінь.

Андрій Данилович Антонюк народився в 1943 році в м. Первомайську на Богопіллі у місці злиття двох річок — Синюхи та Південного Бугу. Найсильніші враження художник отримав у дитинстві під впливом мальовничої природи ріки Бугу. Як зазначив директор Миколаївського художнього музею імені В.Верещагіна Сергій Росляков, «картини Антонюка — це дивовижний всесвіт і замовлянь, і маминої молитви, і барокова традиція, а також високий зразок сучасного мистецтва".

Андрій Антонюк людина, яка сама була світлом !


Літературна зутріч в АртХабі Вінграновський, присвячена творчості Лоріни Лисогурської

12.04.2024

Налаштовуємося щодня, щоб проживати життя а не існувати. Вчимося жити під час війни !

Уклінно дякую пані Лоріні Лисогурській за творчість !!! Дякую колективу АртХаб Вінграновський, а саме пані Валентині Немченко та пані Наталії Терещенко за просвітницьку роботу і популяризацію українського слова !!!

12 квітня відбулася чергова зустріч студії "Мовосвіт", присвячена творчості поетеси і письменниці Первомайщини Лоріни Лисогурської. Творча, душевна і тепла атмосфера панувала під час зустрічі. Багатогранна творчість пані Лоріни - вірші, пісні, проза ! І все оповите любов'ю до України, природи рідного краю і , безперечно, до людей !

Пишаємось нашими талановитими і творчими митцями !!!

"...Сяють і грають строфи Лоріни Лисогурської. Течія її поетичної ріки - неспинна !" Дмитро Кремінь. Лауреат премії Тараса Шевченка.

Читайте твори пані Лоріни, вони збуджують думку читача, зворушують щирістю і переконаністю автора. !!!


Віртуальна виставка до Тижня дитячого читання

08.04.2024

Тиждень дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою" пройшов цікаво і, сподіваюсь, що з користю для учнів ! Принаймні для тих, хто брав участь у заходах. Дуже сподіваюсь на свідоме ставлення українців до читання. Адже читання дітей, це, в першу чергу, ставлення батьків до читання. І ще жодна інституція не заперечила користь від читання !

Пропоную вашій увазі віртуальну виставку книжок, подарованих родинами учня 3 класу Бродського Дмитра та учня 4 класу Гліба Слюсара.

Натискати на Accept All Cookies.


П'ятий день Тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою"

05.04.2024

Останній, п'ятий день Тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу разом з книгою", закінчився веселими бібліобродилками "Казковими лабіринтами", на яких учні другого класу , поділившись на три команди - "Папуги", "Золоті Серця" та "Кіт у чоботях", мандрували у пошуках відповідей на запитання вікторин та відеопригод.

Для учасників бродилок знадобилася також казкова руханка. За підсумками перемогла команда "Папуги", набравши 15 фішок. А"Золоті Серця" та команда "Кіт у чоботях" отримали по 10 фішок. Солодощі отримали всі учасники бібліобродилок, але переможці трохи більше.

Дякую всім учасникам Тижня дитячого читання за участь в заходах ! Бібліотека гімназії завжди чекає на читачів !!!


Четвертий  день тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою"

04.04.2024

Четвертий день Тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою" почався з приготування до виступу. Учні 4 класу, учасники презентації книжки Наталії Терещенко "Чарівне коло", перевтілювалися в образи героїв , щоб якомога ближче передати зміст казочок "Чарівне коло" і "Синюха та Буг". Радо зустрічали виступ-презентацію учні 1-4 класів гімназії.

Глядачі також отримали розмальовки з сюжету казок, які були запропановані учасниками презентації, учнями 4 класу. Дякую класоводу Катерині КУДАШКІНІЙ за участь в організації та проведенні дійства. І як результат - книжку "Чарівне коло" відразу захотіли прочитати декілька учнів початкової школи. Дякую всім учасникам свята книжки !!!


Третій  день тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою"

03.04.2024

Третій день Тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою" був наповнений репетиціями, підготовкою до наступного дня і записом третього випуску відеопроєкту "Поетичне сузір'я ріідного краю. Лоріна Лисогурська" за участю учнів п'ятих класів гімназії.

Первомайщина багата на талановитих і творчих людей, якими ми пишаємось і твори яких ми вивчаємо.

 Відеопроєкт "Поетичне сузір'я рідного краю. Лоріна ЛИСОГУРСЬКА. Випуск 3". Відео створено бібліотекою за участю учнів п'ятих класів гімназії № 9 Первомайської міської ради. Робота третього дня Тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою". 


Другий день тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою"

02.04.2024

Другий день Тижня дитячого читання "Наближаємо Перемогу з книгою" потішив учнів 9-а та 8-б класів зустріччю з автором книги "Переправа", краєзнавцем, людиною, закоханою в Малу Батьківщину - Первомайщину, паном Андрієм Васильєвим. Спілкування було цікавим, насиченим на історичні факти.

Пан Андрій, батько якого був першим директором а мати вчителем нашої школи, розповідав про історичне минуле нашого краю, зупинявся на етапах економічного та культурного розвитку міста. Сподіваємось, що зернину любові до рідного краю і зацікавленості історією міста вкладено в душі учасників зустрічі.


Тиждень дитячого читання

01.04.2024

Розпочався тиждень дитячого читання 2024 під гаслом «Наближаємо Перемогу з книгою».

Книга може бути зброєю! Та ще й якою потужною!

Книга може бути захистом! Від невігластва, байдужості, самотності, тривожності.

Книга надихає! На гарні вчинки, добрі справи.

Книга навчає! Навіть не будемо перераховувати, чому навчає книга, бо майже всі науки можна опанувати із книгою.

Книга виховує! Людяність, повагу, милосердя, мужність і відданість, любов до ближнього, а ще – до рідного краю, Батьківщини, рідного слова. Але, насамперед, хороша художня книга вчить бути ЛЮДИНОЮ.

Той, хто читає книги, обов’язково стане гідною Людиною! Розумною, сердечною, освіченою. Це аксіома, про яку наче й не варто згадувати.

В перший день тижня, 1 квітня,  з учнями перших класів бібліотекою гімназії було проведено свято зустрічі птахів "Птахи із вирію летіли". Під час заходу учні  знайомилися із видами пташиних гніздечок, відгадували  птахів по співу та брали участь  у вікторині "Знавець птахів" .

Кожен учень отримав розмальовку-птаха. І звичайні пташки з допомогою учнів і олівців перетворилися в казкових ! Всі учасники і переможці відповідно потішилися солодощами.


Віртуальна виставка книжок до Всесвітнього дня поезії

28.03.2024

 Віртуальна виставка книжок до Всесвітнього дня поезії, які були подаровані бібліотеці гімназії мешканцями та митцями міста Первомайська.

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, переважно, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою  книжок Олекси Різникова,   поетеси міста пані Наталії Терещенко та пана  Юрка Островершенко.


Презентація книги Галини ЗАПОРОЖЧЕНКО "НАЦІЯ МУЖНІХ"

27.03.2024

... Де ж наша правда - вічна і свята,

Де ж той Мамай, що завжди на сторожі ?

Весна вказала, хто і що читав...

Пробач, Вкраїно. І прости нас, Боже.

Шаленим потоком ллються слова в серце з віршів наших славних поетів Миколаївщини.

Галина ЗАПОРОЖЧЕНКО – освітянка, філологиня і краєзнавиця, членкиня Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України.

Маємо щастя, завдяки інтернету, спілкуватися на відстані, онлайн. Жоден із присутніх не залишився байдужим. Адже світлі емоції від декламування віршів пані Галини переповнювали серця шанувальників українського поетичного слова. Уклінно дякую пані Анастасії за організацію творчого заходу і колективу ліцею "Лідер" за гостинність !

... Не відлетять зі зграєю чуття

Щемливих мрій і спогадів крилатих.

Весняний промінь буде зігрівати

Всі сподівання - ДЕНЬ НОВИЙ ЖИТТЯ.


Всесвітній день поезії

21.03.2024

Ця річечка тече для клена і для мене,
Її й тоді я бачу, коли сплю.
Я річечку оцю в городі в нас під кленом
Як тата й маму і як мед люблю.

Микола Вінграновський

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі (Ліна Костенко).

Всесвітній день поезії. АртХаб Вінграновський. Неперевершено, власне кажучи, як і завжди ! Надихає ! Дає можливість жити і наближати Перемогу України ! Уклінно дякую організаторам заходу і господарям АртХабу за світлий день !


Масниця або Колодій

11.03.2024

Масниця не має чіткої дати святкування. Залежить вона від того, коли починається Великий піст. Цьогоріч в Україні відзначають Масницю, або ж Колодія, із 11 до 17 березня. Для українців більш характерною назвою даного свята є Колодій, Масниця, Сиропусний тиждень або також Бабський тиждень. Оскільки це відповідає народній культурі і тим обрядам, які зберігалися в Україні ще до середини ХХ століття.

На Колодія існував обряд, під час якого заміжні жінки в'язали символічну колодку батькам, дітям яких був час одружитися, але не одружилися в м'ясоїді.

Цього тижня українці влаштовували святкові веселощі, а на столі у кожному будинку були молочні страви. Одна з традиційних страв – вареники з сиром в олії чи сметані.

Відеосюжет про свято Колодія підготували учасники фольклорного гурту "Джерельце" .


Ототожнений з Україною

08.03.2024

9 березня в Україні відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – духовного батька українства, славетного Кобзаря, чиї слова і зараз звучать надзвичайно пророчо.

Шевченко – творець в українській літературі та в духовному житті України могутнього національного духу. Його творчість стала символом боротьби за українську державність, волю та незалежність. Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, які перекладені понад ста мовами світу.

У створенні відео "Ототожнений з Україною" до 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка взяли участь вихованці фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження, учні гімназії № 9 Первомайської міської ради Миколаївської області.


Літературна зустріч з автором книжки "Лютневі казки" Олександром Висоцьким

04.03.2024

Сьогодні в гімназії 9 відбулася знакова подія ! Учні дев'ятих класів зустрічались з автором "Лютневих казок" Олександром Висоцьким. В сьогоденні важко залучити дітей до читання. Але слово з вуст автора - золоте слово. Олександр зацікавив учнів своєю розповіддю. Була почута одна із казок. Але.... повітряна тривога не дала можливості ще бодай трохи поспілкуватися з цікавою людиною, яка створила себе такого, який він зараз є - самотужки !

А ще !!!!!! для бібліотеки гімназії було подаровано дві книжки ! Першу ми вже купили раніше. Нагадую, що всі кошти підуть на допомогу військовим на захист України.


Віртуальна виставка книг до Міжнародного дня дарування книжок

для учнів підліткового віку

22.02.2024                             

Читання формує світогляд, характер, емпатію, толерантність.

Той, хто читає, отримує зі сторінок книжок певний досвід, адже разом з персонажами проживає численні перипетії, сумнівається, помиляється, приймає рішення та бачить їхні наслідки.

До вашої уваги пропонуються книги, подаровані випускником школи Артемом Якубовським


Віртуальна виставка до Міжнародного дня дарування книжок

для учнів початкової школи

21.02.2024

Книги існують століттями, і вони були джерелом знань, розваг і натхнення для багатьох поколінь. Книги дають можливість втекти від реальності, навчають новому та налагоджують зв’язок зі світом.

Книжкове свято відзначається  у понад 30 країнах світу. Головна ідея свята — надихати людей у всьому світі дарувати гарні книги та показувати, що книга залишається актуальним подарунком і не втрачає своєї цінності, навіть у вік технологій.

Книга набула актуальності під час повномасштабного вторгнення, стала засобом психологічної реабілітації та способом пережити драматичні події.

 Даруйте книгу з любов’ю. Можливо, подарована вами книга, стане для когось джерелом натхнення, яскравих емоцій та заспокоїть душу від тривожного сьогодення.   Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє добро і любов,  дає нам відповіді на всі запитання.

До вашої уваги віртуальна виставка книжок, подарованих випускником школи Артемом Якубовським. 


Міжнародний день рідної мови "Є МОВА - Є УКРАЇНА"

20.02.2024

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

Відеосюжет "Є МОВА - Є УКРАЇНА" створений за участю вихованців гурту "Джерельце" дитячо-юнацького центру національного відродження Первомайської міської ради Миколаївської області, учнів гімназії № 9.


    День пам'яті  Героїв Небесної Сотні "Розстріляна молодість"

20.02.2024

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної сотні. В пам'ять про героїзм учасників Революції Гідності, які поклали своє життя за гідне європейське майбутнє України.

У списку Героїв - 107 імен. Найменшому з них, Назарієві Войтовичу, назавжди залишилося 17 років. Найстаршому, Іванові Наконечному – 82.

Смерть Небесної сотні змінила свідомість багатьох громадян України, засвідчила непохитність нашого європейського вибору.

Боротьба за незалежну українську державу, за можливість самим обирати своє майбутнє триває й досі. Справу Героїв Небесної Сотні продовжують Герої сучасної російсько-української війни.

В бібліотеці гімназії оформлена виставка книжок до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні  "Розстріляна молодість".

Фольклорний гурт "Джерельце" дитячо-юнацького центру національного відродження Первомайської міської ради Миколаївської області. Присвячено вшануванню воїнів України «Розстріляна молодість», до Дня Героїв Небесної Сотні 


Засідання студії "Мовосвіт"

14.02.2024

В Міжнародний день дарування книжок, 14 лютого, бібліотека отримала    в подарунок чудову книжку пані Наталії Терещенко " Посмішка у стилі ретро" під час зібрання студії "Мовосвіт", де у колі пошановувачів творчості Миколи Вінграновського ділилися інформацією з теми - "Музи Миколи Вінграновського. Лірична поезія".

Також декламували вірши титана слова, нашого земляка. За вікном дощ, а в Артхабі Вінграновський тепло, затишно і душевно під час спілкування з творчими особистостями, учасниками зібрання.  


Міжнародний день дарування книжок "Невичерпне джерело мудрості"

14.02.2024

Людина перестає мислити, коли перестає читати. Дені Дідро

14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати.

Учасники гурту "Джерельце" створили відеозамальовку "Невичерпне джерело мудрості" до Міжнародного дня дарування книг. Якщо повага до книги у людини зникне, то зникне і сама людина.


"Різдвяні канікули"

09.02.2023

Вітаю любих гуртківців, вихованців гурту "Джерельце" Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження з перемогою у обласному конкурсі "Різдвяні канікули" !

Працюємо завзято, творчо і чесно !

Надихаюся вишими виступами, коли ви старанні і творчі.

Успіхів всім у справах і якнайшвидшої Перемоги України !!!


Свято Стрітення "Йде весна чарівниченька"

08.02.2024

2 лютого парафіяни Православної церкви України вперше відзначають Стрітення за новоюліанським календарем. Свято принесення немовляти Ісуса проводять на 40-й день після Різдва. Раніше його відзначали 15 лютого.

В бібліотеці оформлена виставка книг з народознавства до свята Стрітення «Йде весна чарівниченька».

Готувалися до свята і учасники фольклорного гурту "Джерельце". Але через високу захворюваність учнів гімназії свято Стрітення було скасовано. Пропонуємо скорочену версію свята "Йде весна чарівниченька !" .

Нехай охороняє вас стрітенська свічка і свята водиця !!!


День пам'яті героїв Крут "І твій народ горою стане від Крут і до небес"

29.01.2024

День пам’яті Героїв Крут. 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Відео   "І народ твій горою стане від Крут до небес" створено за участю вихованців фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження, який працює на базі гімназії № 9 Первомайської міської ради Миколаївської області.


Ті, що пройшли крізь вогонь

22.01.2024

Соборність України офіційно була проголошена 22 січня 1919 року як з’єднання Української та Західноукраїнської народних республік. Тож згадаймо, як у різні століття утворювалась соборна та незалежна Українська держава.

Український народ прагнув возз’єднання своїх земель — від Карпат до Січі та Кубані — у часи Речі Посполитої, Російської та Австро-Угорської імперій, під окупацією німців та комуністів. А у сучасному світі українська мрія не змінилася, і зараз ми  виборюємо законну соборність України у повномасштабній війні з окупантами. Зародження української соборності сягає часів Київської Русі. З мрією про міцну соборність проходить період Гетьманщини — від Богдана Хмельницького до Пилипа Орлика.

В бібліотеці розгорнута виставка книжок "Ті , що пройшли крізь вогонь", присвячена боротьбі українців за незалежність і соборність України.


Рідна наша і єдина єдина УКРАЇНА !

22.01.2023

День Соборності України ! З 2014 року вже стало доброю традицією проводити заходи до Дня Соборності УКРАЇНИ спільно з ГО "Ніхто крім нас", які призупинились у 2019 році через ковід та повномасштабну війну. 

А в 2024 році ми зустрілись. Учасники фольклорного гурту "Джерельце" та учні 7-9 х класів гімназії 9 готувались до зустрічі з учасником війни з московією Андрієм ШАРИМ та з волонтером ГО "Ніхто крім нас" Іваном ПОЗНЯКОМ. Зустріч відбулась, але не в залі, а в укритті через повітряну тривогу - вороже "привітання" з Днем Соборності України. Учасники мали змогу поспілкуватися з учасниками війни та задати низку запитань. Для військових було передано листи - подяки від учнів 4 класу, класовод Катерина КУДАШКІНА.

МИ ПЕРЕМОЖЕМ ! СЛАВА УКРАЇНІ !


Засідання студії МОВОСВІТ

18.01.2024

  

18 січня в АртХабі Вінграновський відбулося чергове засідання студії МОВОСВІТ з нагоди 85 річниці з дня народження нашого земляка, поета, письменника, журналіста, перекладача ВІТАЛІЯ КОЛОДІЯ (19.01.1939 - 20.03.2016). Цікаві розповіді про життя митця, його творчість, спогади знайомих письменника, декламування його творів - це все придає гордості за творчих особистостей, які народилися і навчалися в нашому місті.

Дуже хочеться, щоб якнайбільше мешканців нашого міста цікавились творчостю славетних митців , наших земляків, людей, які щиро вболівали за долю України і боролися своєю головною зброєю - словом!


Хай Різдво Христове вас благословляє !

25.12.2023

Вінчуємо вас нині усі добрі люди !

Нехай Божа поміч завжди з вами буде !

Щоби ви у повній силі дочекались тої хвилі коли наша Україна зацвіте у щасті й долі, як та квітка в ріднім полі.

Стане наша Україна українська, справедлива, християнська і щаслива.

 До міської акції "Різдво для Нескорених" долучилися колядники, учасники колективів "Джерельце" Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження, учні гімназії № 9, які понесли мешканцям міста гарну новину про народження Ісуса Христа ! Силами двох колективів було зібрано майже 23 000.00 грн на допомогу ЗСУ.

Дякуємо ЗСУ і всім захисникам України !!!

    

  


Книжки Лариси Ніцой В бібліотеці

08.12.2023

Цьогоріч гасло Акції "Національний тиждень читання 2023" – «Бути своїми», в яке ми вкладаємо безліч сенсів і практичного змісту. Ми переконані, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави.

Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями. За допомогою Акції ми хочемо привернути увагу до важливості і приємності читання, надихнути українців відвідати бібліотеку чи книгарню.

Запрошуємо в бібліотеку гімназії учнів початкової школи , щоб прочитати книжки Лариси Ніцой, які придбала бібліотека. До вашої уваги віртуальна виставка "Книжки Лариси Ніцой в бібліотеці". 


Буктрейлер до книги Лариси Ніцой "Навіщо песикові гавкати"

08.12.2023

                         

    

Український інститут книги вже традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання».

Цьогоріч акція припадає  із 04 до 10 грудня. Ця Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція має на меті консолідацію українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії.

     Бібліотекою гімназії до цього тижня створено буктрейлер до книги Лариси Ніцой "Навіщо песикові гавкати" за участю    учнів 1-б класу. Класовод Людмила НІКОЛЮК.    

     


Святий Миколай нас усіх оберігай

06.12.2023

Все затихло надворі, сяють зорі угорі. Всі чекають - виглядають Чудотворця Миколая !               

Завітав Миколай і до учнів Первомайської гімназії 9. Багато дарунків приніс Миколай ! У проведенні свята взяли участь вихованці фольклорного гурту "Джерельце". Керівник Ольга Островська.

Нехай сліз не буде, не буде біди !


"Калета зійшла, щастя принесла, дай Боже !"

30.11.2023

У небо наша Калета, у небо,

А ти, сонечко, підіймись, та на нас подивись:

Ми Калету чіпляємо, на місяць поглядаємо,

Свою долю - радість закликаємо.

 

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Цьогоріч День святого Андрія Первозванного припадає на 30 листопада.

      Учасники     фольклорного   колективу   "Джерельце"   Первомаського   ДЮЦНВ, учні   гімназії № 9,   ознайомили   учнів  початкової   ланки зі   святкування   свята Андрія і   провели обряд кусання Калити "Калета зійшла, щастя принесла,   дай Боже!" .

  Калита, Калита, Солодка була !  Як ми її з'їли, до сонця злетіли!


День пам'яті жертв голодомору

22.11.2023

День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада.
В 2023 році День пам’яті жертв голодомору припадає на 25 листопада.

 Голодомо́ри в Украї́ні — неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР, спричинена зумисними діями сталінської влади і спрямована на геноцид корінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках. Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921—1923 та 1946—1947 років.

У створенні відеопроєкту "Поки житиме пам'ять"   взяли участь вихованці фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського ДЮЦНВ, учні 5-9 класів гімназії № 9.


В Україні почала діяти безкоштовна дитяча онлайн-бібліотека Library For All Ukraine.

14.11.2023

Читайте, де завантажити застосунок, щоби отримати доступ до кількох сотень дитячих книг українською та англійською.

Про запуск нової онлайн-біблотеки повідомили на сторінці проєкту Library For All Ukraine.

Метою проєкту є дати всім українським дітям доступ до найкращих книжок. Увесь контент легальний, — стверджують організватори проєкту, — адже купують ліцензії у правовласників.

Що знайдете у бібліотеці?

  • Сотні класних дитячих книжок українською та англійською мовами.
  • Дружній до дітей дизайн: смішні тваринки-аватари та зірка в нагороду за кожну прочитану книгу.

У бібліотеці є книги для дітей різного віку: від дошкільнят до учнів середньої школи.

Де завантажити додаток для доступу до книг

Довідка

Ця ініціатива є частиною проєкту Library for all, котрий надає дітям доступ до книг у будь-якому місці та у будь-який час. «Ми віримо, що знання мають бути доступними для всіх однаково. Ось чому ми створюємо інклюзивні цифрові бібліотеки. Наші історії дозволяють дітям читати мовами, які вони розуміють, і показують персонажів, з якими діти можуть спілкуватися», — пишуть автори проєкту на своєму сайті.

Каталог української книжкової колекції можна переглянути за посиланням.


Урочиста лінійка з нагоди дня народження Миколи Вінграновського

07.11.2023     

        До 87 річниці з дня народження Миколи Вінграновського в актовій залі гімназії  7 листопада була проведена урочиста лінійка, на якій учасники ARTFEST Вінграновський читали вірші автора та відбулося нагородження Подякою від організаторів фестивалю.

 

 

Також на лінійці було нагородженя учнів, переможців номінації "Найкращий читач класу" серед учнів середньої школи за підсумками минулого 2022/2023 навчального року. 

Нагородження учнів початкової школи відбувалося на урочистій лінійці, присвяченій Міжнародному дню шкільних бібліотек  23 жовтня. 


Поетичне сузір'я рідного краю.  Випуск 2

01.11.2023

Ходімте в сад. Я покажу вам сад,
Де на колінах яблуні спить вітер.

У випуску 2 проєкту  "Поетичне сузір'я рідного краю" учні 3 класу гімназії   знайомлять  гімназистів зі сторінками життя видатного письменника України, який народився в Первомайську - Миколою Вінрановським.

До вашої уваги випуск 2 проєкту "Поетичне сузір'я рідного краю" , в якому учні  читатимуть вірш Миколи Вінграновського "Ходімте в сад".


Вірю в майбутнє твоє, Україно !

31.10.2023

З 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

З нагоди закінчення місячника пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг "Акція "Подаруй книгу бібліотеці" жовтень 23, подарованих бібліотеці учнями гімназії.


День української писемності та мови

25.10.2023  

27 жовтня все світове українство буде відзначати День української писемності та мови.  

У 2023 році дата свята змінилася через рішення Православної   церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви   (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, відповідно до   якого   на 13 днів пересуваються раніше нерухомі дати   свят.  День української писемності та мови традиційно   відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора   Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської   Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з   чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.        Тому дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня

   Учасники фольклорного гурту "Джерельце" презентують відеопроєкт "Любіть красу своєї мови"


Урочиста лінійка до Міжнародного дня шкільних бібліотек

23.10.2023

23 жовтня святкують Міжнародний день шкільних бібліотек. Наші предки цінували книги та освіту. Князь Володимир за часів Київської Русі відкривав особливі школи, в  яких  учні навчалися шляхом переписування давніх книг. А перша  бібліотека на території сучасної України була відкрита князем  Ярославом Мудрим у Києві. Сучасні бібліотеки шкіл мають власне  свято, яке відзначається щорічно в четвертий понеділок жовтня  — Міжнародний день шкільних бібліотек

До цієї дати бібліотекою гімназії була проведена урочиста лінійка, на якій  було нагороджено грамотами та призами найкращих читачів та класи початкової школи, переможців номінації "Книголюби".


Міжнародний день шкільних бібліотек

23.10.2023

Щорічно, починаючи з 1999 року, в четвертий понеділок жовтня близько 15 000 бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів України святкують міжнародний день шкільних бібліотек! В 2023 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 23 жовтня.

Це  - найбільша складова бібліотечної мережі нашої країни!  Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.

До вашої уваги віртуальна виставка книг з акції "Подаруй книгу бібліотеці", подарованих до Міжнародного дня шкільних бібліотек 2023 року.


Поетичне сузір'я рідного краю.  Випуск 1

20.10.2023

Бібліотекою гімназії № 9 розпочато відеопроєкт "Поетичне сузір'я рідного краю".

В проєкті  учні гімназії будуть знайомити глядачів з письменниками Первомайщини та читати їх твори.

До вашої уваги випуск 1 проєкту "Поетичне сузір'я рідного краю" , в якому учні 4 класу читатимуть вірш Світлани Гарбузюк. 

Бібліотекар Ольга ОСТРОВСЬКА


Поетична зустріч з Лоріною Лисогурською

18.10.2023

Летять журавлі у далекі краї,

Кивають услід їм тополі-раїни.

Не треба журитися, любі мої,

Птахи прилетять навесні в Україну.

     Лоріна ЛИСОГУРСЬКА

В рамках місячника шкільних бібліотек 18 жовтня в Первомайській гімназії № 9 відбулася поетична зустріч учнів 5-б класу з поетесою Первомайщини пані Лоріною Лисогурською. Тематика зустрічі "Формування особистості як громадянина, приналежності до свого народу і країни". Учні слухали вірші у виконанні  авторки пані Лоріни, почули історію написання деяких з них та брали участь в обговоренні змісту віршованих творів. На останок учасники зустрічі побажали пані Лоріні щоб ніколи не залишало натхнення, щоб душа завжди прагнула до високого і прекрасного, щоб поруч були добрі і люблячі люди і щоб її  талант і надалі був визнаний і вшанований ! А також якнайшвидшої перемоги України !


Поетична зустріч з Антоніною Григоренко

13.10.2023

Люблю Україну,всім серцем люблю,

Плекаю, як ненька дитину.

І Бога щоденно за неї молю

Беріг щоб мою Україну.          .

Антоніна ГРИГОРЕНКО

В рамках місячника шкільних бібліотек 13 жовтня в Первомайській гімназії № 9 відбулася поетична зустріч учнів 9 - а класу з поетесою Первомайщини пані Антоніною Григоренко . Учасники зустрічі ознайомилися зі сторінками біографії поетеси та слухали вірші у виконанні авторки. На останок подякували пані Антоніні за вірші і побажали, щоб кожен новий день дарував прекрасні ідеї і цікаві задумки, щоб натхнення ніколи не залишало душу, щоб творити і писати допомагала любов близьких і теплота рідних сердець. А також якнайшвидшої перемоги України !


Поетична зустріч з Василем Монастирним

12.10.2023

Там, де обрій за обрієм тоне,

Де зозуля пророчить літа,

В темні гриви сполоханих коней

Сонце ніжне проміння впліта...

Василь МОНАСТИРНИЙ

В рамках місячника шкільних бібліотек в Первомайській гімназії № 9 відбулася поетична зустріч учнів 8 - б класу з письменником Первомайщини паном Василем Монастирним. Провести повну зустріч завадила повітряна тривога. Але пан Василь встиг ознайомити учасників зустрічі з деякими сторінками своєї біографії та учні почули вірші у виконанні автора, подякували пану Василю і побажали завжди мати можливість з легкістю створювати твори, здатні знайти живий відгук у серцях числених читачів ! А також якнайшвидшої перемоги України !


Дарунок бібліотеці

09.10.2023 

Війна в Україні розкидала українців по всьому світові. Частина учнів нашої гімназї разом з дорослими також виїхали за межі України. На згадку про себе лишають книги для читайликів бібліотеки гімназії. Дякую !!!

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку з акції "Подаруй книгу бібліотеці".


Покров Пресвятої Богородиці

06.10.2023

Покров Пресвятої Богородиці, або Покрова Пресвятої Богородиці - це велике церковне свято, пов'язане з переказами про чудесне явлення Діви Марії жителям Константинополя. 

Повна назва свята - Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Православна церква завжди відзначала його 14 жовтня. Але цього року, у зв'язку з переходом ПЦУ на новоюліанський календар, дата свята зсунулася на 13 днів раніше. У 2023 році Покров Пресвятої Богородиці відзначають 1 жовтня. Водночас прийняття нового календарного стилю або збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів. 

Фольклорний гурт "Джерельце" взяв участь у проведенні благодійного шкільного ярмарку "Осінній  вернісаж" з програмою "Козацька моя Україна" підготовленою до свята Покрови Пресвятої Богородиці.


Всеукраїнський день бібліотек

28.09.2023

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. В Україні налічується понад 40 тисяч бібліотек, в яких працює близько 53 тисяч    бібліотекарів.  День бібліотек відзначають як любителі книжок, так і бібліотекарі.

Бібліотеці гімназії було подаровано книги видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА  випускником школи Артемом Якубовським. 

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку з акції "Подаруй книгу бібліотеці 23", в якій ви можете ознайомитися з анотаціями книг з нового надходження.


2022 - 2023 н.р.


Останній день навчань

30.05.2023

Пролунав останній дзвоник для учнів початкової школи. Але перш, ніж відчути канікули, учні мали довести те, що вони гарно навчались і дізнались багато цікавого протягом  2022/2023 навчального року. Тож для учнів початкової школи було організовано квест з восьма локаціями. Серед них була і "Бібліотечна".

 

  

Для кожного класу було підготовлено інтерактивні вправи   та інтерактивні кросворди. Всі учні справилися із завданнями   гарно.  

Бажаємо Вам  всім успіхів та сил, щоб все виходило і   знання легко давалися. Побільше читайте, приділяйте час свого   улюбленого хобі. І головне - якнайшвидшої перемоги України і   миру !!!


Тиждень пам'яті Миколі Вінграновському

26.05.2023

19 років тому 26 травня відійшов у вічність наш земляк, Микола Степанович Вінграновський. Кожного разу, коли ми згадуємо нашого генія, то починаємо говорити про те, який багатий мистецький спадок він нам залишив, який вплив мав на творчість багатьох літераторів, який внесок зробив в розвиток української культури.

АRTHUB і футиристична бібліотека-музей МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО для   нашого міста є одним із промінчиків світла і місцем приємних зустрічей цікавих і інтелектуальних людей, яким небайдужа доля України ! Саме про спадок великого митця Миколи Вінграновського йшла мова під час зустрічі щодо презентації книги АРТХАБ "ВІНГРАНОВСЬКИЙ" АЛЬМАНАХ-"2022", на яку були запрошені учасники створення книги і бібліотекарі ліцеїв і гімназій громади. 

Ми були приємно вражені - всім учасникам заходу було подаровано по одному примірнику альманаху. Щодо нашої гімназії №9 - щиро дякую за такий цінний подарунок ! Адже в книзі є дві світлини колядників, учасників фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження, який працює на базі гімназії №9.

                 

Дякуємо шановним працівникам Артхабу "ВІНГРАНОВСЬКИЙ, пані Валентині Немченко, пані Наталії Терещенко та бібліотекарю пані Катерині, а також всім, хто створював книгу  за запрошення і цінний подарунок !!!!  А читачів бібліотеки гімназії запрошуємо до читання книги !     


88  річниця ДЮЦНВ

19.05.2023

На 88-у річницю ДЮЦНВ відбувся звітний концерт, в якому взяли участь і вихованці фольклорного гурту "Джерельце".

Вихованці під час виступу "Ой веду я на веснянку" закликали весну так, як закликали її пращури. А разом з весною ми закликаємо і Перемогу України над ворогом !


День вишиваної сорочки

16.05.2023

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У 2023 році припадає на 18 травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного.

У мирний час в різних містах люди влаштовували флешмоби і ярмарки, змагання та концерти. Зараз, у воєнний час, влада не рекомендує влаштовувати масові заходи, але кожен українець може вдягти вдома вишиванку і зустріти торжество в колі сім'ї.

Відеопроєкт "Я вишию сорочку кольорову" за участю вихованців фольклорного гурту "Джерельце" 


День матері

12.05.2023

В Україні та в більшості країн планети свято мам святкується у другу неділю травня. 2023 року День матері      відзначається 14 травня.

В день матері діти показують найріднішим людям свою повагу і любов. На її честь пишуть вірші, складають пісні, дарують подарунки і несуть букети свіжіих квітів.

 У створенні привітання для матусь взяли участь учні 1-4-х класів гімназії № 9 Первомайської міської ради Миколаївської області.  


Птахи на крилах весну принесли

27.04.2023

 

Чому весна обминає нас та не тішить теплом ? Можливо тому, що   ми не зустріли птахів ? Тож бібліотекою гімназії та класоводом   Катериною  Кудашкіною було проведено з учнями 3-го класу   свято  птахів "Птахи на крилах свято принесли", на якому діти   поділилися на три команді "Ластівки", "Горобці" та "Лелеки".   Учасники команд грали в гру "Відгадай,  яка пташка співає",     проходили тест-вікторину "Що ми знаємо про птахів", співати    пісню "Пташечка" та власноруч робили поробку "Моя пташка".   Перемогла, з невеликим відривом, команда "Ластівка" . Всі   учасники отримали солодощі і, наостанок - світлини. Тепер з нетерпінням чекаємо теплих днів!

         

                                


"Страшний калейдоскоп" Ліна Костенко

26.04.2023

Чорно́бильська катастро́фа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, в ніч на 26 квітня 1986 року.

Скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома.

Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Страшний калейдоскоп Ліна Костенко. Декламують учасники фольклорного гурту "Джерельце"


Буктрейлер до книги Лариси Денисенко "Усміхаки"

20.04.2023

 20 квітня  гімнація, а саме бібліотека приймала гостей -     бібліотекарів гімназій і ліцеїв Первомайської громади. Семінар з   теми "Форми залучення дітей до читання: традиційні  та   інноваційні" пройшов на високому рівні, на якому бібліотекарі   набували знання з впровадження новітніх технологій. До   проведення семінару був підготовлений захід "Від сторібордингу   до   буктрейлеру книги Лариси Денисенко "Усміхаки" з участю творчої   групи учнів з 3-го класу (класовод Катерина Юріївна Кудашкіна).   Також на перерві був проведений флешмоб "Бібліотека -   мистецтво любити книги" для учнів початкової школи. 

 Пропонуємо вашій увазі буктрейлер книги Лариси Денисенко   "Усміхаки".

           


Страсний тиждень

10.04.2023

Останній тиждень перед Великоднем вважається Страсним (тиждень 10-15 квітня), і кожен день у ньому великий.

Весь Страсний тиждень, протягом якого Христос наближався до своєї смерті на хресті, віруючі дотримуються найсуворішого посту. Під час Страсного тижня не можна співати та танцювати, а необхідно ходити до церкви, щоб максимально очиститись перед світлим святом Великодня.

У створенні відеосюжету "Страсний тиждень" брали участь вихованці фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського ДЮЦНВ (дитячо-юнацького центру національного відродження), який працює на базі гімназії № 9.


  

Презентація книги Андрія Васильєва Переправа

06.04.2023

В рамках Тижня дитячої та юнацької книги була проведена літературна зустріч з краєзнавцем, автором книги "Переправа", паном  Андрієм Васильєвим та учнями 9-го класу. Під час зустрічі учні були ознайомленні з деякими сторінками біографії пана Андрія. Цікаве і важливе те, що батько пана Андрія був першим директором нашої школи, яка розташувалася в частині міста  Первомайська з гарними краєвидами - селищі цукрового заводу. Мати була вчителькою, а сам пан Андрій - випускник нашої школи (тепер вже гімназії). Учасники зустрічі також були ознайомлені з історією створення книги, її розділами та виявили неабияку зацікавленність світлинами Первомайщини. А для бібліотеки найцінніший подарунок - книга від автора. Наостанок пан  Андрій ознайомився з першими наказами школи, які на той час були написані власноруч його батьком - Віталієм Васильєвим. Також пан Андрій написав відгук про свої враження від зустрічі в книгі відгуків гімназії.

Від себе хочеться додати - стурбована низьким заохоченням до читання учнів. Читання має багато переваг, але мене особисто наразі найбільше турбує манера спілкування учнів та їх здатність до аналітичного мислення.

"Книга – це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного" . Рильський М.

         


Тиждень дитячої та юнацької книги

31.03.2023

План                  

проведення тижня дитячої та юнацької книги

1-й день      Бібліокешинг «Скарби бібліопланети»  для читачів   бібліотеки, під час перерв з  сюрпризами.         

 03 квітня:     

2-й день       Гра-конкурс «На крилах весни прилітають птахи» для учнів 3-го класі.                                                    04 квітня:    

3-й день       Бібліобродилки «Стежинки до Пізнайки»» для учнів 4-х класів.

05 квітня:     Бібліоквест  «Шукачі знань» для учнів 5-6 класів.

4-й день       Літературна зустріч з краєзнавцем, автором книги «Переправа»,  Андрієм Васильєвим                        06 квітня:     для учнів 9 класу.  

5-й день       Літературні перегони «Читання дарує всесвіт» для учнів 8-х класів.                                                        07 квітня:  


                                Презентація книги Сашка Дерманського Чудове Чудовисько

27.03.2023

Сучасний український письменник, також відомий публіці під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. Творчість Сашка Дерманського насамперед орієнтована на дітей молодшого та шкільного віку. Творам письменника властиві яскраві і привабливі персонажі, веселі історії і захоплюючі пригоди, завдяки чому діти читають їх на одному диханні. Багато робіт автора відзначені популярними українськими літературними преміями, серед яких «Коронація слова», «Золотий лелека» і «Книга року». Крім прози, письменник створює також і дитячі поетичні твори. Купити книги Сашка Дерманського варто всім читачам, які стежать за сучасною українською дитячою літературою або бажають розважити дітей легкими, веселими і захоплюючими історіями.

Презентація книги Сашка Дерманського Чудове Чудовисько, у створенні якої брали участь вихованці фольклорного гурту "Джерельце"


Всесвітній день поезії

21.03.2023

  Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21    березня. Майстри слова сьогодні приймають вітання від       вдячних читачів, друзів та колег.  Приймала слова подяки за   свої вірші і поетеса Первомайська, пані Антоніна   Григоренко  під   час літературної зустрічі "Стежина життя доганя небокраї" . Теплі і   зрозумілі слова легко лягали у душі учнів 7-х   класів.  Своєю   творчістю пані Антоніна довела - не треба думати,   що поезія   сьогодні померла – вона стала більш сучасною,   цікавіше   і   романтичніше.  Вірші - відмінна можливість згадати про   прекрасне. Вони всюди. Озирніться, перегорніть книги на полицях,   і Вам попадеться те, що потрібно в цю хвилину. Дякуємо пані   Антоніні за її творчість і вітаємо з днем ​​поезії! Бажаємо успіхів у   творчості !

   

   


Поезія - це завжди неповторність

20.03.2023

Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» - одна з важливих її якостей. Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

До вашої уваги Тест-гра на відповідність "Світ української поезії"


Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу

09.03.2023 

      гімназії № 9 Первомайської міської ради Миколаївської області, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників.

Додаток 3 до листа Міністерства освіти і науки України 27.01.2023 № 1/1299-


"Свою Україну любіть" до річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

08.03.2023

9 березня, виповнюється 209 років із дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка.  Попри час, Шевченко не віддаляється, не бронзовіє.

Він – апостол  правди – живий! У чому криється цей феномен, ця  дивна  незбагненність? У живому щирому слові Тараса, що іноді  бринить  як струна, а іноді подібне до гострого важкого меча.  Бібліотека  гімназії № 9, за участю вихованців фольклорного гурту   "Джерельце"  Первомайського Дитячо-юнацького центру   нацонального відродження, який працює на базі гімназії,  створили  відеопроєкт "Свою Україну любіть" до річниці з Дня    народження Тараса Григоровича Шевченка. Учасниками гурту були  використані цитати генія української поезії Тараса Шевченка, які не втрачають своєї актуальності й донині.


День рідної мови

21.02.2023

 Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. З 1971 року, після проголошення незалежності Бангладеш, цей день відзначають у країні як день мучеників, які загинули за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

За даними цієї організації, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.

Відео "Слово про мову" до Дня  рідної мови створено учнями 2 - 9-х класів гімназії.


День пам'яті Героїв Небесної Сотні

20.02.2023

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників  Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять  загиблих під час протестів.  Вільна європейська Україна. Таку мету  відстоювали українці під час Революції Гідності. І за цю мету  віддали своє життя Герої Небесної Сотні. Єднання українців у  2014  році не дало нашій державі звернути з цивілізованого,  демократичного, європейського шляху розвитку. Попри  залякування, попри злочинні накази режиму, народ об’єднався та  відстояв свої права, свободи й цінності

 Більшість учасників фольклорного гурту "Джерельце", які брали участь у створення цього відео, вже стали випускниками.


Стрітення Господнє    "Ой веду я на веснянку"

15.02.2023

З прекрасним християнським святом Стрітення Господнього вітає вас фольклорний гурт "Джерельце"  обрядодією "Лютневий сніг весною пахне" ! Первомайського ДЮЦНВ, який працює на базі гімназії № 9 ! Нехай всі ваші молитви будуть почуті сьогодні, а рішення всіх ваших проблем не змусить себе чекати, адже в це свято трапляються чудеса! Нехай Україна якнайшвидше виборе Перемогу світла над темрявою, а добра над злом ! Нехай ваша віра буде міцна, а дух сильний!


Міжнародний день дарування книг

14.02.2023

14 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day). Це свято з’явилося у 2012 році та покликане об’єднати всіх, хто любить книги.

Цього дня прийнято дарувати книги один одному, насамперед дітям, молоді, прищеплювати цим любов до читання, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг обмежені. Можливо, подарована книга надасть відповіді на питання тому, кого вони хвилюють, для інших – стане джерелом натхнення, яскравих вражень та емоцій, або навіть дороговказом у житті.

Запрошуємо всіх приєднатися до свята – робіть подарунки друзям та рідним, приносьте книжки до бібліотеки гімназії. 


Віртуальна виставка з акції "Подаруй книгу бібліотеці" лютий 2023р.

09.02.2023

Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці 2023" з нового надходження до бібліотеки гімназії.

Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями.  Шаленого читання!

8 причин регулярно читати:

• Відновлення психічного здоров’я. На початку XX століття з’явився новий метод психотерапії, що використовує літературу як одну з форм лікування словом.
• Зниження ризику розвитку хвороби Альцгеймера — нейробіолог Інна Слатcкі стверджує, що 30 хвилин читання в день в юному віці знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера на третину.

• Зняття стресу — лікарі з США довели, що найефективнішим "антистресом" є саме читання.
• Розвиток емпатії — письменник Ніл Гейман каже, що художня література породжує емпатію.

• Розвиток терпіння — американський соціолог Нейл Постмен стверджує, що читання — складний процес розшифровки написаного, що вимагає і розвиває терпіння.
• Розвиток уяви — всесвітньо відомий дитячий психотерапевт Бруно Бетельхейм говорив, що телебачення підкорює уяву, а не розширює її. Хороша книга одночасно розвиває і звільняє мислення.

• Тренажер для розуму — при читанні задіяно більшість зон мозку. 

Віртуальна виставка "Акція "Подаруй книгу бібліотеці" 2023"


Пам'ятай про Крути

27.01.2023

 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який   для українського народу став символом героїзму та   самопожертви молодого покоління в боротьбі за   незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів   ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька   днів. У цей час відбувалися переговори між Українською   Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано.

Відеопроєкт  "І народ твій горою стане з Крут до небес ! "

Створено за участю вихованців фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження, який працює на базі гімназії № 9 Первомайської міської ради Миколаївської області.


Ніколи знову

27.01.2023

 День пам'яті жертв Голокосту - трагічна дата, яку важливо   пам'ятати. День пам'яті жертв Голокосту був встановлений   Генеральною Асамблеєю ООН від 1 листопада 2005 року. Україна   також брала участь у підписанні документа. Жертв Голокосту   щороку згадують 27 січня.

  Голокост - це вісім букв болю і страждань. Цим словом називають   геноцид євреїв та інших соціальних груп, вчинений нацистами під   час Другої світової війни. Крім євреїв, нацисти також винищували   гомосексуалів, психічно хворих людей, інвалідів, радянських   військовополонених і всіх, кого нацисти вважали "неповноцінним".

День пам'яті жертв Голокосту заснований з метою, щоб люди ніколи не забули про злочини нацистів і щоб пам'ять невинно вбитих була вшанована.

Віртуальна виставка «Ніколи знову»


Віртуальна виставка "Український визвольний рух"

25.01.2023

Період 1930-60-х рр. демонструє безперервну боротьбу нашої нації через створення різних націоналістичних повстанських військових формувань, а також роль очільників цього руху в різний час. Усі вони мали власне бачення відродження незалежної соборної держави, але прагнення у них було одне - НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА. В бібліотеку надійшли дві книги, яки описують боротьбу українського народу за незалежність України у ХХ столітті.

Віртуальна виставка " Український визвольний рух"


Україна починається з тебе !

19.01.2023

 

Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.                                                                                                                                    В. Липинський

22 січня українці святкують важливе для держави свято — День Соборності України. Учні гімназії взяли участь у відеопроєкті "Україна починається з тебе !" , в якому учасники декламують вислови відомих особистостей про Україну. 


Дух наш пречистий

18.01.2023

 День Соборності України - символічне і важливе свято для кожного   українця. Учасники фольклорного гурту «Джерельце»   Первомайського ДЮЦНВ, який працює на базі гімназії № 9   Первомайської міської ради Миколаївської області, пам'ятають ,   що Україна - велика спільна батьківщина.

                   Відеовітання з днем Соборності України


Флешмоб до дня Соборності України

16.01.2023

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. І сьогодні ми кров'ю виборюємо право бути єдиною незалежною державою !

Завдання для учнів гімназії : Знайдіть і запишіть відео висловів та цитат відомих  особистостей про Україну ! З цього вислова зробіть хмаринку.


День пам'яті Кіборгів

16.01.2023

 У понеділок, 16 січня, в Україні вшановують пам'ять Кіборгів —   бійців, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня   2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.

 Наймасштабніший книжковий проект спільно з Радіо Свобода !   Фото кореспондента The Los Angeles Times Сергія Лойка. Понад   20  журналістів зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв'ю,   десятки ексклюзивних фото з місця подій. Книга АД 242 чекає на   вас в бібліотеці Первомайської гімназії №9. Читайте, аналізуйте та робіть свої неупереджені висновки!

Презентація книги " Ад - 242"


Радість хай в ваш дім заходить

16.01.2023

Колядували за григоріанським календарем, а щедрували за юліанським. Але щиро !

Різдвяна містерія щедрівок і водіння кози відбуваються в Щедрий вечір ! У такий спосіб давні хлібороби   прагнули заворожити врожай на майбутній рік. І учасники фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського ДЮЦНВ , який працює на базі Первомайської гімназії 9, закликали силу предків, оживляючи творчу енергію всього роду !!!

Відкривайте ворота — прийшла коляда.

Прийшли щедрівники — нову звістку принесли.

Христос народився !

Славімо його!

Щедрик, щедрик, щедрівочка засяяла в небі зірочка,

Тож прийшли до вас до хати всім здоров’я побажати,

Хай прекрасним буде рік, йшла лиш радість на поріг,

Дружньою була родина і вся наша Україна!


Різдвяні свята

12.01.2023

Різдво – час коли кожен чекає казки, змін, зустріч з друзями та родиною. Кожен, навіть дорослі стають дітьми, вірить в неймовірне, вірять, що в цей час можна очікувати змін. Різдво – найбільше свято , де українці пам’ятають та    бережуть свої традиції. Тому в Україні проводяться свята під Різдво, з дотриманням всіх традицій – колядки, щедрівки, український одяг, пісні страви на святковому столі.

До вашої уваги "Різдвяна вікторина". Перевірте свої знання щодо традицій святкування Різдва.


Ой радуйся, земле! Коляда іде!

26.12.2022

Святий Вечір, добрий вечір!
Коляда іде, всім дари везе.
Всім дари везе, нам слово каже.
Нам слово каже, що весь світ сяє.

Православні, католики, а також греко-католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.

25 грудня в Римській імперії традиційно відзначали одне із найважливіших свят ‒ «Непереможного Сонця». Саме тоді темрява вже відступала – світловий день ставав довшим. Щоб зменшити вплив язичницького свята, цього дня почали відзначати день народження «Правдивого сонця» – Ісуса Христа, кажуть деякі історики.

Традиція святкувати Різдво Христове 25 грудня в католиків та православних залишилася й досі. Однак роблять вони це, у значній своїй частині, за різними календарями. На Заході – здебільшого за григоріанським календарем, а, наприклад, в Росії, Грузії, Сербії та Україні велика кількість віруючих відзначає його за юліанським календарем.

Різдвяна коляда від учасників фольклорного гурту "Джерельце"


"Цей Святий творить дива"

19.12.2022

Святий Миколай (також відомий як Миколай Мирлікійський та Миколай Чудотворець) — один з найшанованіших християнських святих. А також він кумир усіх дітлахів.

Завітав Миколай з подарунками для чемних і слухняних дітей і в гімназію № 9 Первомайськлї міської ради Миколаївської області. Всі учні гімназії отримали подарунки. Допомагали Миколаю надати учням гарного святкового настрою учасники фольклорного гурту "Джерельце" Первомайського ДЮЦНВ.


"Вже крокує з краю в край Чудотворець Миколай"

19.12.2022

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших із передріздвяного циклу свят. Його відзначають в останній місяць зими – 19 грудня, зараз 6 грудня.

Особливо на Чудотворця очікують дітлахи. Адже слухняним хлопчикам та дівчаткам вночі підкладають під подушку невеличкі подаруночки: нову одежину, різноманітні ласощі, омріяні іграшки тощо. 

Миколай зробив багато добра, ніколи й нічого не просячи натомість. А коли пішов із життя, його мощі почали зцілювати недуги, за що люди вшановували Чудотворця як свого захисника та покровителя. З плином часу християнська церква визнала Миколая одним зі своїх святих, який став надзвичайно популярним у простого люду. Без ікони Миколи Чудотворця не можна було уявити жодної тодішньої оселі.

Миколая також вважають покровителем воїнів, торговців та мандрівників, зокрема тих, хто вирушав у морські подорожі.

"Вже крокує з краю в край Чудотворець Миколай"


Свято Андрія. Калита

13.12.2022

Щороку православні віруючі шанують пам'ять святого апостола Андрія Первозванного. Подію відзначають 13 грудня за юліанським календарем (за григоріанським - 30 листопада) і називають "Андріїв день" або "Андрія".

Православні віруючі в Андріїв день ходять до церкви, ставлять свічки за здравіє і моляться святому про зцілення хвороб, а також про допомогу в справах. Незаміжні дівчата ворожать і, хоч християнська релігія це забороняє, традиція в народі закріпилася міцно.

За старих часів 13 грудня, крім Дня святого Андрія, відзначалося свято "Калита" - становлення хлопчика-підлітка і перетворення його в юнака. Суть того, що відбувалося, полягало в наступному:

  • дівчата пекли калиту - хліб з медом, родзинками, горіхами і маком;
  • цей ритуальний хліб підвішували на червоній стрічці під стелею;
  • інші юнаки ставали поруч і бруднили руки в сажі;
  • хлопчик-підліток повинен був дістати до нього і відкусити шматочок так, щоб не опинитися забрудненим.

Ті хлопчики, у яких це виходило, мали право спілкуватися з юнаками постарше, ходити на вечорниці, виконувати чоловічу роботу, свататися і одружуватися, так як вважалися вже дорослими.

Свято Андрія. Калита


Дерево по плодах пізнається

01.12.2022

3 грудня виповнюється 300 років від дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, філософа, поета, а багато хто додає: і містика – Григорія Сковороди. 

Дослідники життя і вчення Григорія Сковороди сходяться на тому, що Варсаві якимось чином вдається залишатися близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох. У кожній новій генерації знаходяться люди, які мають Сковороду «за свого», люблять його як друга і шанують як учителя.Найпростіше, але далеко не вичерпне, пояснення цьому, може полягати у тому, що Сковорода шукав, і вочевидь знайшов, відповіді на запитання, які ніколи не втратять актуальності: «Що таке щастя? І як бути щасливим? І що таке благе життя?»

Видивопроєкт "Дерево по плодах пізнається" створений за участю вихованців фольклорного гурту "Джерельце"


Відхили вхід у душу свою

01.12.2022

 3 грудня 1722 року народився Григорій Савич Сковорода, російський і український мандрівний філософ, поет, байкар і педагог, автор багатьох відомих афоризмів і цитат.

Часто у соцмережах ми публікуємо крилаті вислови й цитати відомих іноземців та навіть не задумуємося над тим, що в українській історії також було чимало видатних постатей, мудрість яких вартує почерпнути.

Одним з таких геніїв є філософ Григорій Савич Сковорода, що на багато років випередив свій час.

Kрилаті вислови й цитати Григорія Сковороди не втрачають своєї актуальності вже понад століття.

Челендж "Відхили вхід у душу свою" створено за участю учнів 5-9 класів гімназії


Український Сократ

30.11.2022

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Сковорода був всебічно обдарованою людиною – знавцем античності й середньовіччя, володів багатьма мовами – латинською, старогрецькою, староєврейською, російською, польською, німецькою. У його творах відобразилися світогляд, жива душа українського народу.

 Втративши батьків ще замолоду, не маючи статків, Сковорода вважав своєю домівкою всю Україну. Навіть, вибір способу життя Сковородою вказує на його близькість до українських народних традицій, козацьких військових походів, чумацьких степових переходів. Сковорода стає мандрівним філософом. Впродовж 25 років мандрував по Харківщині, жив по селах, поширював свої погляди серед людей, складав вірші, байки, притчі, філософські твори. Думки Г. Сковороди поширились по всій Україні та поза нею. Псалми Сковороди співали в церквах, пісні співали сліпці, а «Всякому городу нрав і права» та «Ой, ти птичко жолтобока» вже за життя мислителя стали досить відомими та майже народними піснями.

Інтерактивний плакат "Український Сократ" розповість вам про життя і творчсть Григорія Сковороди.


Палала свіча в скорботі

25.11.2022

Запали свічку пам'яті 26 листопада о 16.00

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1.5 млн хлопчиків і дівчаток віком до 10 років. 

У 2022 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.

Акція «Запали свічку» – це вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

О 16.00 не забудьте долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалити свічку у своїй домівці.

До вашої уваги видивопроєкт "Палала свіча в скорботі" створена за участю фольклорного гурту "Джерельце"


Історія нас горем вчить

24.11.2022

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років.

 Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку.

Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності.

Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

Інститут демографії та соціальних досліджень розробив методологію оцінки втрат України внаслідок Голодомору 1932-1933 років на основі статистичних даних та сучасних методів демографічного статистичного аналізу.

Так з'явилася цифра загиблих від Голодомору у 3,9 мільйона людей. Саме цю цифру вважають найбільш науково доведеною.

Віртуальна виставка"Історія нас горем вчить" книг, які має бібліотека і аудіокниг про голодомор.


Голодомор - помста за свободу

23.11.2022

 26 листопада день пам'яті жертв Голодомору. Голодомор — це геноцид української нації, вчинений в 1932–1933   роках. Він був скоєний керівництвом Радянського Союзу, щоб   упокорити українців, остаточно ліквідувати український спротив   режиму та спроби побудови самостійної, незалежної від Москви   Української Держави. У 2006 році Законом України «Про   Голодомор 1932–1933 років в Україні» Голодомор визнано   геноцидом українського народу. У 2010 році постановою   Апеляційного суду міста Києва доведено геноцидний характер   Голодомору, намір Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева,   Чубаря, Хатаєвича, Косіора знищити частину української нації. Під   час вчинення особливо тяжкого злочину геноциду в 1932–1933 рр. комуністичний тоталітарний режим знищив мільйони.

Інтерактивний плакат "Годомор - помста за свободу"


Собор Архистратига Михаїла

21.11.2022

Собор Архістратига Михайла та інших небесних сил безтілесних святкують щорічно 21 листопада. Це велике православне свято присвячене ангелам Господнім на чолі з їхнім головнокомандувачем архангелом Михайлом.

У народі він відомий під назвою Михайлів день. Архистратиг, або ж архангел Михаїл є главою чи то предстоятелем «Небесного воїнства», воїнства ангелів, що їхнє завдання – захищати добро. Так само і наше військо нині робить добру справу – боронить Україну від зовнішнього ворога.

Про "Михайлів день" вам розкажуть учасники фольклорного гурту "Джередьце"


«Революція Гідності — перший переможний бій великої війни»

20.11.2022

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії.  Її ідеали, надії й рішення  разюче  змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують  формувати нашу нову політичну ідентичність. Процес не завершено. . Бо історія штука не скороспішна. 

Стискає серце біль пекучий,
Бо гірш за все – втрачати молодих,
І чим зарадиш їй, вдові у двадцять років,
Яка ховає від сиріток очі, повні сліз.…

Пропонуємо до перегляду віртуальну виставку книг, які має наша бібліотека і аудіокниг про події 2014 року "Як голосно стогне від болю земля..."


День Гідності та Свободи

18.11.2022

Попри війну, Україна відзначить День Гідності та Свободи

"Відзначення Дня Гідності та Свободи, 9-ї річниці Революції Гідності відбудеться, на жаль, в умовах війни… Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї  країни… Цьогорічне відзначення відбувається в умовах  масштабної агресії, але програма досить лаконічна та  враховує  нові реалії, повітряні тривоги та те, що значна частина  учасників Революції сьогодні перебуває на фронті… Ключова теза  цьогорічної кампанії полягає у тому, що Революція Гідності – це  був перший переможний бій цієї війни". Про це на  пресконференції  повідомив генеральний директор Національного  меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею  Революції Гідності Ігор Пошивайло 

Інтерактивний плакат "День Гідності та Свободи" 


Мовний марафон "Територія Слова"

11.11.2022

 

 Двічі переносили через постійні повітряні тривоги (планували     провести захід в бібліотеці гімназії 9 Первомайської міської ради),   але таки було проведено, в приміщенні сховища гімназії, мовний   марафон "Територія слова " до Дня української писемності та   мови  з учнями 5 класу. Учні із захопленням відповідали на різні     запитання та за участь і перемогу отримали призи.

Дякую класній   керівничці, пані Інні Косінчук за допомогу в організації проведення заходу !


До рідного слова торкнуся душею

09.11.2022

Фольклорний гурт "Джерельце"  презентує до Дня украї́нської писе́мності та мо́ви — свята розвитку Державної мови, за православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. яке кожного року відзначається в Україні 9 листопада, видивопроєкт "До рідного слова торкаюсь душею ".

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. 

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! 

Вчімо українську та шануймо її! 


До 86 річниці з дня народження Миколи Вінграновського   

віртуальна виставка   "Ось він уже як чайка"

07.11.2022

До 86 річниці Миколи Вінграновського віртуальна виставка " Ось він уже як чайка".  

 Микола Вінграновський. Поет. Прозаїк. Актор. Кінорежисер. У   всьому неповторний і талановитий, він і для дітей написав   розкуті,  вільні від штампів, дотепні, мелодійні поезії, які вже   давно  «прописалися» в читанках, збірниках з позакласного   читання. За своєю формою його вірші іноді нагадують   народнопісенну творчість. Наповнюючи її фольклорними   образами,  письменник уміє підмітити все кумедне і смішне й         серйозно про це розповісти, захопити дітей красою навколишнього   світу. Так, добродушний дядько Грім «любив гриміти», «налив грозою яри», «умив озерам очі» («Грім»). Вплив народної пісенності відчувається у численних новотворах: «везли-везлики», «завовчився», «по чаполоті» (по болоті), «ластовенятко», «шовковенятко», «хмаренятко»…
Чи треба доводити: поезії М. Віграновського розвивають художнє мислення дитини, збуджують у неї потяг до власної творчості. Окрім того, цей майстер слова є автором чудесних оповідань і повістей для школярів: «Гусенятко», «Сіроманець», «Первінка» та інших. Не дивно, що саме за твори для дітей він удостоєний Державної премії імені Т. Г. Шевченка.


До 86 річниці з дня народження Миколи Вінграновського   

інтерактивний плакат  "З любов'ю до людей і Слова " 

07.11.2022

 Народився 7 листопада 1936 в м. Первомайську Миколаївської    області в районі «Птахокомбінат». Будинок, що зберігся і нині,    розташований в мальовничому місці, на березі водойми «Ломка».    Потім сім'я переїхала в район «Богополя». Там саме, в школі    № 17 він здобув середню освіту. Однокласники з особливим    теплом  згадують про цю людину. Згадуючи своє дитинство,    письменник стверджує, що змалечку пам'ятав лише степ: «Скрізь,    куди не глянь степ, степ і степ». Не знав він тоді ще ні Дніпра,    ні Довженка. А потім була Друга світова війна, тяжкі повоєнні роки.  

Інтерактивний плакат "З любов'ю до людей і Слова"


Місячник шкільних бібліотек під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи"

31.10.2022

Бібліотека гімназії завершує місячник шкільних бібліотек під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" відеопроєктом   "Звернувся Бог до України" . Проєкт створено за участю вихованців фольклорного гурту "Джерельце".


  Веб-квест «Шляхами таємничих знаків людства»

26.10.2022

В рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета Україна свята, нездолана ніким і ніколи»  бібліотекою гімназії було проведено для учнів 8-9 класів триденний, з 21 по 23 жовтня, веб-квест «Шляхами таємничих знаків людства», на виконання якого надавалось п’ять діб.

У веб-квесті взяли участь шість учнів. Завдання були цікавими і корисними, бо навчали учасників квесту користуватися різними інструментами роботи в інтернеті. За результатами робіт перемогу дістали четверо учасників, учениць 9 класу,  а саме: І місце з кількістю 38 балів (максимальна 39 балів) посіла Олександра Бриленко, ІІ місце поділили Гудзь Марина 37 балів та Давидова Кароліна  36 балів (за шкалою результатів) та ІІІ місце Мамедова Софія з результатом 34 бали.

Дякую всім учасникам веб-квесту за участь ! Ваші призи і нагороди переможцям чекають на вас в бібліотеці гімназії !                               

  


До Міжнародного дня шкільних бібліотек віртуальна виставка "Подаруй книгу бібліотеці 22" (молодша школа )

26.10.2022

Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.

Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.

Віртуальна виставка до Міжнародного дня шкільних бібліотек 


 До Міжнародного дня шкільних бібліотек віртуальна виставка "Подаруй книгу бібліотеці 22" (середня школа, вчителі) 

26.10.2022  

Дякуємо Ользі Русланівні Слюсар, вчительці Первомайської гімназії № 9, за подарунок - книги до Міжнародного дня шкільних бібліотек ! Ми читаєм українською ! А ви ?   

Віртуальна виставка до Міжнародного дня шкільних бібліотек 


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «В нас єдина мета Україна свята, нездолана ніким і ніколи». Зустріч з пані Лоріною Лисогурською.

25.10.2022

В рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета Україна свята, нездолана ніким і ніколи» 25 жовтня шкільною бібліотекою гімназії було проведено для учнів 7-х класів   зустріч з письменницею, поетесою Первомайська Лоріною Лисогурською «Натхненне слово про рідний край». Слово з вуст автора – золоте слово ! Дякуємо пані Лоріні за її творчість, за правдиві, чесні і чисті рядки її віршів.

        


Покрова Пресвятої Богородиці

14.10.2022

Щорічно 14 жовтня настає важливе християнське свято - Покров Пресвятої Богородиці. Цього дня християни згадують чудо, здійснене Богоматір'ю, яке свідчить про її заступництво всіх людей на Землі.

Покрова є особливим святом для України, адже це свято тісно пов'язане з нашою історією. Покрову та саму Божу Матір дуже поважали українські козаки. УНІАН розповів про історію, традиції та заборони важливого для нас свята.

До вашої уваги інтерактивний плакат "Покрова Пресвятої Богородиці 22"


Година спілкування "Натхненне слово про рідний край"  з письменником, паном Василем Монастирним

13.10.2022

Напередодні свята Покрови, 13 жовтня, в рамках місячника шкільних бібліотек, пройшла година спілкування "Натхненне слово про рідний край" учнів 6 класу Первомайської гімназії 9 з письменником, мешканцем нашого селища, паном Василем Монастирним. Учасники zoom конференції познайомилися з деякими сторінками життя і творчості пана Василя. Також слухали вірші у авторському виконанні. Живе українське слово - безцінний скарб !!! Дякую за допомогу в організації зустрічі класній керівничці, пані Ірині Шафарук ! Підтримуємо челендж "Забуваю мову вражу - українську книгу раджу ! "

                                                     


Челендж "Забуваю мову вражу - українську книгу раджу"

 11.10.2022

Бібліотека гімназії, за участю фольклорного гурту "Джерельце", приєдналася до челенджу "Забуваю мову вражу - українську книгу раджу", який проводиться на рівні Первомайської міської територіальної громади протягом жовтня.

Челендж " А.Кокотюха "Таємниця козацького скарбу"


 Бібліотечний урок «Талант  читача» та "Писемні пам'ятки України"

07.10.2022

07 жовтня в рамках щорічного місячника шкільних бібліотек, бібліотекою гімназії було проведено для учнів 4-а класу бібліотечний урок «Талант  читача», на якому учні були ознайомлені з видами читання,   переглянуто презентацію з теми, виконано вправи зі швидкочитання та розгадано кросворд. 

  Також 07.10.22 був проведений бібліотечний урок-         мандрівка «Писемні пам’ятки України» для учнів 9-го   класу, під час якого учасникам заходу була   запропанована    інтерактивна вправа, створена за   допомогою сервісу learningapps.org  «Писемні історичні   джерела».

                                               

Comments:
Only authorized users can leave comments.