Педагогічна рада "Функціональна модель співпраці асистента вчителя і педагогів, що викладають предмети, - основа формування ключових компетентностей здобувачів освіти з ООП"
З метою побудови ефективних взаємовідносин між учителем та асистентом вчителя в класі з інклюзивним навчанням, вироблення функціональної моделі співпраці між вчителями-предметниками та асистентом вчителя, забезпечення ефективного психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП 30 жовтня 2024 року було проведено педагогічну раду на тему "Функціональна модель співпраці асистента вчителя і педагогів, що викладають предмети, - основа формування ключових компетентностей здобувачів освіти з ООП".
Однією із проблем в освітній діяльності є потреба забезпечення індивідуального підходу до роботи з дітьми з особливими потребами. Вчитель під час уроку звик концентруватися на надання знань усім учням класу одночасно, а діти з особливими освітніми потребами потребують більше окремої уваги та додаткових способів і методів навчання, що потрібні саме їм, що ускладнює роботу вчителя.
Тому, з метою створення якісних умов педагогічної діяльності вчителя до освітнього процесу, було залучено додаткових спеціалістів, зокрема, асистента учителя, який є новим суб’єктом освітньо процесу. З метою побудови ефективних взаємовідносин між учителем та асистентом вчителя в класі з інклюзивним навчанням, вироблення функціональної моделі співпраці між вчителями-предметниками та асистентом вчителя, забезпечення ефективного психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП 30 жовтня 2024 року було проведено педагогічну раду на тему "Функціональна модель співпраці асистента вчителя і педагогів, що викладають предмети, - основа формування ключових компетентностей здобувачів освіти з ООП".
У ході педагогічної ради було проаналізовано, якими компетентностями має володіти асистент, якими є обов'язки асистента на уроці. Під час практичної діяльності педагоги навчались рівноцінно розподіляти обов'язки між вчителем та асистентом, знаходити шляхи взаємодії в процесі забезпечення освітньої діяльності. Під час педагогічної ради було розглянуто три моделі співпраці, визначено переваги й недоліки кожної.