Тиждень протидії булінгу
Якщо ти байдужий до страждань інших,
ти не заслуговуєш називатися людиною.
Сааді
Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.
З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі з 01 по 04 жовтня в Первомайській гімназії №9 пройшов Тиждень протидії булінгу, у рамках якого було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів.
Для учнів вчителями проведено виховні заходи з протидії булінгу, а саме:
- Виховна година на тему «Правила безпечної поведінки» (1 клас, класний керівник Кудашкіна К.Ю.).
- Година спілкування «Запобігання насильству серед дітей (2 клас, класний керівник Ніколюк Л.М.).
- Для учнів 3 та 4-А класу класними керівниками Бурмістровою О.В. та Радіцею С.А. організовано перегляд та обговорення мультиплікаційного фільму «Про жорстокість шкільного булінгу».
- З учнями 4-Б класу педагогом-організатором Пєшковою О.А. проведена відверта бесіда на тему «Змінюй в собі негативне ставлення до інших» де учні на власних життєвих прикладах визнавали свої помилки та моделювали ситуацію розв’язання конфліктів.
- З учнями 5 класу класним керівником Мітаксою Т.С. проведено круглий стіл " Мій улюблений світ без насильства".
- У 6-А класі класним керівником Юдіною Л.В. проведена виховна година з елементами тренінгу "Стоп булінг".
- Вчителем ЗБД Пєшковою О.А. та соціальним педагогом Бабійчук Н.П. у 6-Б класі проведено тренінг на тему «Булінг: міфи та реальність», «Не допускай насилля над ближнім», «Допоможи другу».
- Година спілкування "Булінг: причини, наслідки, шляхи боротьби» класним керівником Косінчук І.Г. проведено з учнями 7-А класу.
- У 7-Б класі класним керівником Бабійчук Н.П. проведено інтерактивне заняття на тему "Зупинимо булінг".
- Класним керівником Шафарук І.А. з учнями 8 класу проведено годину спілкування "Агресія і чинники, що їх супроводжують".
- Заняття з елементами тренінгу ««Профілактика булінгу в учнівському середовищі», «Вчимося безпечної поведінки в мережі Інтернет» проведено класним керівником Крижановським В.В. з учнями 9-А класу.
- Тренінгове заняття «Конфлікт. Шляхи подолання конфліктів. Прояви булінгу» проведено з учнями 9-Б класу класним керівником Шевченко Н.В.
Метою роботи педагогів було знайомство з поняттям «булінг», його попередженням; виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвинути вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки.
Аналіз підсумку тематичного тижня показав, що учасники освітнього процесу обізнані з тим, що таке насилля, булінг, кібербулінг, дискримінація, що означає безпечне використання Інтернету.