Практичний інтенсив "Прийоми формувального оцінювання: виклики, труднощі, доцільність"
Ще раз про формувальне оцінювання! Технологія формувального оцінювання проста й складна водночас. Проста, бо інструментарій вже є готовий і створити власний - теж не проблема. Складна, бо треба переосмислити свою вчительську роль.
25 березня в гімназії відбулося засідання динамічної групи «Творчість і вміння» на тему «Прийоми формувального оцінювання: виклики, труднощі, доцільність».
Засідання проходило у формі практичного інтенсиву. Для розширення діапазону інструментарію, який використовується для вимірювання навчальних досягнень учнів, педагоги ознайомилися з окремими техніками формувального оцінювання, опанували алгоритм діяльності вчителя щодо організації такого оцінювання, ознайомилися з цікавими прийомами формувального оцінювання під час дистанційного навчання.
Формувальне оцінювання створює можливість учителю відслідковувати процес просування учня до навчальних цілей і вчасно вносити корективи в навчальний процес. Для учня формувальне оцінювання слугує рекомендацією до дії, а не педагогічним вироком.
Обмін досвідом, палкі дискусії, інтерактивні вправи сприяли визначенню нових цілей педагогічної діяльності.
Катерина Кудашкіна