Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 108 чоловік

Предметний тиждень з біології та географії 2023

Дата: 24 квітня 2023 о 20:20, Оновлено 27 квітня 2023 о 09:56
Автор: Слюсар О. Р.
139 переглядів

«Люби природу не як символ душі своєї,
Люби природу не для себе, люби для неї!»
М. Рильський

З 17.04.2023 по 21.04.2023 з метою зацікавлення учнів, підвищення рівня їх навчальних досягнень, привернення уваги до екологічних проблем та пошуку  можливих шляхів їх вирішення в Первомайській гімназії №9 проведено предметний тиждень з біології та географії. В сучасних складних     та тривожних умовах проведення різноманітних заходів, виявилось  потужним інструментом в покращенні емоційного стану учнів, привернення їхньої уваги до краси, гармонії, таємниць природи, поштовхом до розвитку творчих здібностей та навичок. Протягом тижня вчителями гімназії Саф’яник І.С та Письменською В.В. було проведено предметний тиждень, під час якого впроваджувалися інноваційні технології, а саме віртуальні екскурсії та онлайн- ігри і заходи, що є дуже  актуальним і важливим в умовах навчання під час війни, що в свою чергу сприяє підвищенню майстерності учителів, поглиблює знання, розширює світогляд та інтелект учнів.

Мета організації заходів під час проведення предметного тижня:

  • Підвищення інтересу учнів до вивчення біології та географії;
  • Поглиблення знань учнів з біології та географії;
  • Розвиток учнівської творчості;
  • Професійна орієнтація;
  • Формування умінь та навичок щодо застосування знань на практиці;
  • Формування екологічного мислення, розуміння особистої відповідальності за збереження навколишнього середовища, залучення до концепції сталого розвитку.
  • Підвищення інтересу учнів до науково-дослідницької діяльності.

Учням були запропоновані різноманітні заходи, виставки, вікторини, кросворди, відеоролики, де вони мали можливості творчо реалізувати свої здібності, дізнатися більше про навколишній світ і природничі науки  в цілому.

       Протягом предметного тижня було проведено виставку екологічних плакатів “Мій дім-планета Земля”, метою якого було донести проблематику екологічного стану нашої планети. Діти із захопленням взяли участь у виставці, а також розв’язували запропоновані кросворди і ребуси,  це в свою чергу сприяло розвитку творчого потенціалу, логічного мислення та поглиблення  знань учнів.

Також було проведено онлайн опитування учнів 6-9 класів Первомайської гімназії №9, щодо їх обізнаності та розв’язуванні екологічних проблем. Аналізуючи отримані результати, можна сказати, що 27% опитаних учнів мають достатній рівень обізнаності в екологічних проблемах свого краю, здебільшого це учні 8-9 класів. 50% учнів мають середні рівень обізнаності, а 23 % низький. Для покращення обізнаності учнів з екологічних проблем та шляхів їх вирішення, необхідно більше звертати уваги на це при викладанні географії та біології.

         Цікавою та оригінальною під час предметного тижня була ідея проведення захисту учнівських проектних робіт “Незвичайний світ навколо нас” 8-9 класи, присвячених окремим природничим темам і видам діяльності.

Велике захоплення в учнів гімназії викликала онлайн-вікторина “ Про все на світі”, діти залюбки виконували поставлені завдання, знаходили шляхи вирішення проблемних питань, отримували бали за їх виконання, а також активно допомагали один одному.

Для учнів 5 класу було проведено гру-мандрівку “Мандруємо у світ природи”, під час якої учні розпізнавали різноманітні природні об’єкти та явища,     називали їх особливості та будову. Значну увагу, під час гри, було приділено середовищу існування живих організмів, їх збереженню. Найбільше учнів зацікавила вправа “допоможи тваринці”, де діти активно пропонували шляхи подолання проблем існування тварин на території нашої країни та за її межами, зокрема очищення водойм та лісових угідь від сміття, підгодівля птахів, майстрування шпаківень, відслідковування міграцій тварин, їх утримання в зоопарках, притулках, заповідниках.

Віртуальна подорож Україною “Моя Батьківщина на карті світу” викликала в учнів низку  позитивних емоцій і вражень від краси та величі своєї Батьківщини, сприяла розширенню знань учнів про незвичайні географічні, культурні об’єкти, адже більшість дітей, навіть не здогадувалася про існування значної кількості  природничих пам’яток, що занесені до світової спадщини ЮНЕСКО і відносяться до семи чудес світу.

Як підсумок, для учнів 7-9 класів організовано   проведення єдиного онлайн-уроку до Всесвітнього Дня Землі, де учні не тільки прийняли активну участь, але й висловили свої думки і позиції, щодо подальших кліматичних змін, їх безпосередніх наслідків для людства і всіх складових природи.

Проведена робота протягом тижня була змістовною, творчою, корисною, цікавою, спрямованою на виховання культури поведінки на природі, усвідомлення необхідності вироблення навичок з безпечного поводження з природою та усвідомлення свого значення для збереження природного середовища і довкілля.

      Діти та вчителі від плідної співпраці отримали емоційне задоволення і разом дійшли висновку:

Природа! Вона вічно створює нові образи: те, що є, - того не було; що було, - вже більше не повториться...Й.В. Гете

Саф’яник І.С., вчитель географії та біології

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.