Методична естафета "Організація рефлексивної діяльності учнів на уроках"
17 жовтня в Первомайській гімназії №9 відбулося засідання динамічної групи «Творчість і вміння», присвячене питанню реалізації рефлексії в навчальній діяльності. Основна спрямованість засідання - визначення поняття «рефлексія», доцільність її використання, ознайомлення з практичними вправами щодо впровадження рефлексії на уроках.17 жовтня в Первомайській гімназії №9 відбулося засідання динамічної групи «Творчість і вміння», присвячене питанню реалізації рефлексії в навчальній діяльності. Основна спрямованість засідання - визначення поняття «рефлексія», доцільність її використання, ознайомлення з практичними вправами щодо впровадження рефлексії на уроках.
17 жовтня в Первомайській гімназії №9 відбулося засідання динамічної групи «Творчість і вміння», присвячене питанню реалізації рефлексії в навчальній діяльності. Основна спрямованість засідання - визначення поняття «рефлексія», доцільність її використання, ознайомлення з практичними вправами щодо впровадження рефлексії на уроках.
Педагоги гімназії добре розуміють, що ефективність навчання залежить від чіткої організації навчального процесу, від вміння помітити навіть найменший крок учня вперед і підтримати його успіх. Обов’язковою складовою формули успіху сучасного уроку є зворотний зв’язок, під час якого учні висловлюються про свій стан, емоції, почуття. Здатність людини неодноразово звертатись до початку своїх дій, думок – це ї є рефлексія .
С.В.Криворученко, І.А. Шафарук, О.В. Тарасевич поділилася досвідом своєї діяльності щодо використання прийомів організації рефлексії за функціональним змістом.
Для вчителя систематичне використання етапу рефлексії дає можливість своєчасно побачити реакцію учнів на навчання та внести необхідні корективи в роботу, передбачити та спрогнозувати результат, орієнтуючись на особистість кожного учня.
Керівник динамічної групи Катерина КУДАШКІНА